A A+ A++

W Sejmie i Senacie trwają prace nad wprowadzeniem w życie ustawy o remediacji wielkoobszarowych terenów zdegradowanych. Ustawa dotyczy również terenów po bydgoskim Zachemie. Naukowcy, społecznicy i samorządowcy nie zostawiają na niej suchej nitki

Dotycząca terenów po byłych zakładach chemicznych Zachem w Bydgoszczy, Organice-Azot w Jaworznie, Tarnowskich Górach w Tarnowskich Górach, Zakładach Przemysłu Barwników „Boruta” w Zgierzu oraz Zakładach Włókien Chemicznych „Wistom” w Tomaszowie Mazowieckim specustawa o wielkoobszarowych terenach zdegradowanych w połowie lipca z Senatu została odesłana do Sejmu.

Ustawa ma na celu zagospodarowanie i uprzątnięcie terenów o powierzchni co najmniej 10 ha, na których są składowane stare odpady przemysłowe stanowiące zagrożenia dla środowiska i zdrowia ludzi. Zgodnie z nowymi przepisami, główny inspektor ochrony środowiska będzie miał obowiązek prowadzenia ewidencji, zarówno rozpoznanych, jak i dotychczas nierozpoznanych, wielkoobszarowych terenów zdegradowanych. Nowe przepisy mają również między innymi określić zasady wywłaszczenia nieruchomości lub czasowego ich zajęcia, by móc przeprowadzić odpowiednie prace, mające na celu poprawę stanu środowiska na terenie zdegradowanym oraz ustalić zasady przyznawania odszkodowań dla podmiotów władających danymi nieruchomościami.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułKolejne ulewy i burze – ostrzeżenie meteorologiczne
Następny artykułDo czego służy modelowanie BIM?