Weronika Falkowska i Katarzyna Piter świetnie sobie radzą na kortach trawiastych turnieju WTA 125 (WTA Challenger) we włoskiej miejscowości Gaiba. W piątek Polki pokonały parę numer dwa i dzięki temu zagrają o tytuł. W swoim wspólnym debiucie na zawodowych kortach Polki osiągnęły finał, bowiem w piątek zwyciężyły rozstawiony z drugim numerem duet Bibiane Schoofs i Yanina Wickmayer 4:6, 6:2, 10-5.

Gdyby nasze reprezentantki utrzymały przewagę z premierowej odsłony, to najprawdopodobniej mecz trwałby krócej. Tymczasem Holenderka i Belgijka odrobiły stratę breaka i wygrały od stanu 3:4 trzy gemy z rzędu. To one zamknęły pierwszą partię i objęły prowadzenie w meczu.

Falkowska i Piter odpowiedziały w drugiej części spotkania. Przy wyniku 2:2 osiągnęły przewagę na korcie i postarały się o dwa z rzędu przełamania. Przeciwniczki nie odpowiedziały i to nasze tenisistki wygrały seta 6:2.

O zwycięstwie w meczu rozstrzygnął super tie-break. Rozgrywka ta była wyrównana tylko do pierwszej zmiany stron. Przy stanie 6-5 Biało-Czerwone wywalczyły dwa mini przełamania i odskoczyły rywalkom. Następnie wypracowały cztery piłki meczowe i już przy pierwszej zakończyły trwające 82 minuty spotkanie.

W takich okolicznościach Falkowska i Piter wygrały drugi mecz w zawodach Veneto Open 2023 i awansowały do sobotniego finału. O tytuł Polki powalczą albo z koreańską parą Na-Lae Han i Su Jeong Jang, albo z Rumunką Jaqueline Cristian i Serbką Olgą Danilović.

Półfinał

Weronika Falkowska  / Katarzyna Piter  – Bibiane Schoofs (Holandia, 2) / Yanina Wickmayer (Belgia, 2) 4:6, 6:2, 10-5