A A+ A++

– Już za dwa miesiące czeka nas ważny dzień dla naszego miasta. Dlatego pełen determinacji i gotowy do działania liczę na Wasze wsparcie – napisał na swoim profilu FB Adam Kostrząb, który od czerwca 2016 roku jest wiceburmistrzem Brzostku.

W nagranym przy wejściu do Urzędu Miejskiego w Jaśle filmiku Adam Kostrząb poinformował mieszkańców rodzinnego Jasła, że będzie się ubiegał o stanowisko burmistrza.

– Drodzy mieszkańcy miasta Jasła, znajomi i przyjaciele, stoję przed wami z ważną decyzją i sercem pełnym zaangażowania. Chciałbym poinformować was wszystkich, że postanowiłem wystartować w wyborach na burmistrza miasta Jasła. Jasło jest miastem wyjątkowym i pełnym potencjału, dlatego właśnie postanowiłem działać, aby uczynić je jeszcze lepszym miejscem do życia dla każdego z nas. Przed nami kampania wyborcza, chciałbym was zapewnić, że to nie będzie tylko moja kampania, to szansa dla nas wszystkich na zbudowanie lepsze miasta, lepszego jutra – mówił kandydat na burmistrza.

– Cóż rzec….jeśli wygra –  Jasło zyska, Brzostek straci. Panie Adamie powodzenia! Jasło to moje ukochane miasto i potrzebuje dobrego impulsu! – tak skomentował jego decyzję Grzegorz Szweda, kierownik przychodni S-Med w Brzostku.

Adam Kostrząb ma 39 lat. Ukończył prawo na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Jest mieszkańcem Jasła. 

Poniżej przypominam artykuł sprzed niemal ośmiu lat, w którym pisałem o pierwszym dniu Adama Kostrząba w roli wiceburmistrza Brzostku.

Nowy wiceburmistrz Adam Kostrząb odpowiadał będzie w gminie Brzostek za inwestycje i ochronę środowiska. Pierwszego dnia odwiedził wszystkie miejsca, gdzie prace już trwają lub wkrótce się zaczną. Spotkał się też z ludźmi, z którymi przyjdzie mu współpracować.

– Dużo pracy nas czeka, plany są ambitne, ale na pewno wszystko uda się zrobić – zapewnia Adam Kostrząb.

Do Urzędu Miejskiego w Brzostku trafił wprost ze Starostwa Powiatowego w Jaśle, gdzie koordynował przygotowania do ogłoszenia przetargu na rozbudowę szpitala powiatowego. Musiał zmierzyć się z wieloma przeszkodami, które stawały na drodze do uzyskania wszystkich pozwoleń.

– Pierwszy etap prac w Jaśle będzie kosztował więcej niż roczny budżet Brzostku – podkreśla wiceburmistrz.

Patrząc z tej perspektywy przedstawione mu przez burmistrza Wojciecha Staniszewskiego zadania w żaden sposób go nie przeraziły. Odwiedził budynek starej szkoły w Brzostku, który jest w trakcie adaptacji pod przedszkole. Był przy budowanym parkingu przy starej bożnicy.

– Oglądaliśmy także drogę Na Podkonie w Grudnej Górnej, gdzie lada dzień ruszy największa w tym roku nasza inwestycja drogowa – mówi burmistrz Staniszewski.

Za bardzo ciekawe wyzwanie Adam Kostrząb uznaje planowaną budowę łącznika ul. Mysłowskiego z drogą krajową nr 73. Projekt jest już gotowy, a urzędnicy gromadzą dokumentację, by starać się o dofinansowanie z zewnątrz.

– Będę dążył do tego, żeby pieniądze z budżetu, które przeznaczamy na inwestycje, stały się tylko naszym wkładem własnym. Pracownikom zapowiedziałem, że chcę być informowany o wszystkich naborach – deklaruje wiceburmistrz.

Adam Kostrząb zapoznał się z inwestycjami powiatowymi, współfinansowanymi przez gminę Brzostek. Był m.in. w miejscu rozbiórki i budowy nowego mostu w Siedliskach Bogusz oraz drogi do Głobikówki.

Burmistrzowie spotkali się także z wójtem Jodłowej Robertem Muchą i jego zastępcą Dorotą Krzyżak oraz nadleśniczym Wacławem Pankiewiczem z Dębicy. Umówili się przy drodze z Przeczycy do Dęborzyna, którą wspólnymi siłami chcą przebudować, by zapewnić mieszkańcom bardziej komfortowy przejazd. To ważne, bo Dęborzyn należy do parafii Przeczyca.

Autor: Janusz Grajcar
/ Debica24.eu

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułJutro rozpocznie się gigantyczny protest rolników w Polsce. Na jasielskie drogi może wyjechać nawet sto ciągników!
Następny artykułUsuwanie kamienia nazębnego: proces i korzyści