Trener Widzewa Janusz Niedźwiedź, gdy Radosław Gołębiowski i Bartosz Guzdek dostali powołanie na zgrupowanie młodzieżowej reprezentacji Polski, nie skorzystał z możliwości przełożenia meczu z Odrą w Opolu. Ponadto Fabio Nunes i Abdul Aziz Tetteh mają problemy zdrowotne, dlatego całego kwartetu nie było w Opolu. Widzewski szkoleniowiec w stosunku do wygranego meczu z Górnikiem Polkowice (4:2) był zmuszony dokonać trzech zmian w wyjściowej jedenastce.

Piłkarze Widzewa od pierwszych minut czekali na to, co zrobią rywale. Uważanie grali w obronie, a sporadyczne akcje Odry wyjaśniali Paweł Zieliński albo Tomasz Dejewski, a w ostateczności Jakub Wrąbel. Już w inauguracyjnych 20 minutach oddali strzały Kacper Karasek i Patryk Mucha, ale każda z prób była nieskuteczna i niecelna.