A A+ A++

Problemy z aktualizacją systemów operacyjnych Windows nie są nowością. Od czasu do czasu pojawiają się doniesienia o kłopotach, które trapią ich użytkowników. Kolejnym przykładem tego typu jest udostępniona 22 sierpnia poprawka KB5029351. Najnowszy problem nie uniemożliwia korzystania z komputera, ale powoduje wyświetlenie poważnego błędu podczas procesu aktualizacji. Dotyczy użytkowników niektórych płyt głównych MSI.

Użytkownicy płyt głównych MSI z chipsetami Z690 i Z790, z najnowszą wersją BIOS-u, doświadczają błędu BSOD podczas próby zainstalowania aktualizacji KB5029351 do Windowsa 11. Microsoft bada sprawę.

Windows 11 - najnowsza poprawka może wywoływać błędy na niektórych komputerach z płytami głównymi MSI [1]

Czy system Windows 11 da się uruchomić na urządzeniu wyposażonym w mniej niż 200 MB RAM? Okazuje się, że tak

Podczas restartu komputera, w trakcie którego instalowana jest najnowsza poprawka, użytkownicy niektórych płyt głównych MSI doświadczają wyświetlenia błędu BSOD. Po kilku kolejnych automatycznych restartach, przywracana jest poprzednia wersja systemu. Problem ma zatem stosunkowo poważny charakter, choć nieco pocieszające jest to, że po automatycznym przywróceniu poprzedniej wersji systemu wszystko działa prawidłowo. Jak podaje firma MSI, występowanie błędu wiąże się ściśle z najnowszymi aktualizacjami BIOS-u, które dodają do listy wspieranych procesorów jednostki z rodziny Raptor Lake-S Refresh. Dotyczy to zwłaszcza płyt głównych z chipsetami Z690 i Z790.

Windows 11 - najnowsza poprawka może wywoływać błędy na niektórych komputerach z płytami głównymi MSI [2]

Najnowszy standard Wi-Fi 7 nie dla systemu Windows 10. Użytkownicy będą musieli skorzystać np. z Windowsa 11

Sprawę bada także Microsoft. Feralną poprawkę wycofano już z usługi Windows Update, ale tylko w przypadku systemów, których błąd dotyczy. Pozostali ciągle mają do niej dostęp. KB5029351 to aktualizacja dostępna w ramach tak zwanej “wersji zapoznawczej”. To oznacza, że nie jest automatycznie instalowana na większości systemów. Chęć jej wgrania trzeba potwierdzić w usłudze Windows Update. Zazwyczaj tego typu poprawki dołączane są do kolejnej właściwej aktualizacji systemu w kolejnym miesiącu. Pozostaje mieć nadzieję, że do tego czasu Microsoft upora się z problemami.

Źródło: The Verge

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułElblążanie zagrają w Lubinie [ Olimpia ]
Następny artykułKalisz. Grupa Antczak generalnym wykonawcą magazynu wysokiego składowania firmy Nestlé