Włosi oburzeni decyzją Marciniaka. “Czuję się okradziony”

Mecz Ligi Mistrzów pomiędzy SSC Napoli i AC Milanem zakończył się remisem 1:1. We włoskich mediach sporo miejsca poświęcono pracy Szymona Marciniaka. Polakowi wypomina się błąd z 37. minuty, gdy nie podyktował karnego dla gospodarzy.

Łukasz Witczyk

“Corriere dello Sport”: Co za błąd sędziego!

Do kontrowersyjnej sytuacji doszło w 37. minucie meczu. W polu karnym Rafael Leao agresywnym wślizgiem zaatakował Hirvinga Lozano. Wydawało się, że jedenastka jest formalnością, ale Szymon Marciniak wskazał na rzut rożny. To wywołało ogromne protesty gospodarzy. Sprawą zajął się VAR, ale faulu się nie dopatrzył. Eksperci i włoskie media nie mają wątpliwości: to był błąd VAR-u.

“Co za błąd sędziego! Marciniak i VAR nie ocenili interwencji Leao w środku pola karnego Rossonerich jako jedenastki. Duży i poważny błąd. Leao wyraźnie najpierw uderza lewą stopę Meksykanina, a następnie dotyka piłki. Dla sędziego to nie był rzut karny” – relacjonuje “Corriere dello Sport”.