A A+ A++

Nabór partnerów do realizacji projektu pn. „Małopolska Tarcza Antykryzysowa – Pakiet Medyczny II w zakresie bezpieczeństwa” został rozstrzygnięty. Projekt wspólnie z Województwem Małopolskim będzie realizować dziewięć jednostek ratownictwa: górskiego lub wodnego.

Celem realizowanego projektu jest wsparcie służb działających na rzecz bezpieczeństwa i ratownictwa w województwie małopolskim, realizujących działania w zakresie zapobiegania, przeciwdziałania i zwalczania COVID-19. Projekt ma na celu zapewnienie odpowiednich zasobów środków ochronnych dla służb do prowadzenia działań związanych z epidemią wywołaną koronawirusem SARS-CoV-2.

– Dzięki wspólnym działaniom, a także ogromnemu doświadczeniu ratowników będziemy mogli sprawnie i efektywnie osiągnąć cele walcząc z koronawirusem – wyjaśnia marszałek Witold Kozłowski.

Wyłonionymi w naborze partnerami do wspólnej realizacji projektu będą:

– Grupa Regionalna Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego – Grupa Krynicka,

– Grupa Regionalna Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego – Grupa Podhalańska,

– Grupa Regionalna Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego – Grupa Jurajska,

– Grupa Regionalna Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego – Grupa Beskidzka,

– Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe,

– Krakowskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe,

– Gorlickie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe,

– Sądeckie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Nowym Sączu,

– Fundacja Instytut Ratownictwa na Wodach Górskich i Powodziowych.

– Realizacja projektu przyczyni się do zwiększenia skuteczności walki z koronawirusem, jak również poprawi warunki pracy służb działających na rzecz bezpieczeństwa i ratownictwa w Małopolsce – zaznacza wicemarszałek Łukasz Smółka. – Zakres wsparcia podmiotów działających na rzecz bezpieczeństwa i ratownictwa w związku z pandemią COVID-19 obejmie m.in.: zakup środków ochrony osobistej, środków i urządzeń do dezynfekcji, zakup aparatury medycznej oraz namiotów pneumatycznych.

Odbiorcami wsparcia, które będzie owocem wspólnych działań partnerów, będą mieszkańcy Małopolski oraz przebywający na terenie województwa, a także pracownicy jednostek ratownictwa medycznego, pracownicy jednostek ratowniczo-gaśniczych, pracownicy stacji sanitarno-epidemiologicznych, funkcjonariusze i pracownicy służb i formacji przeznaczonych do: ochrony granicy państwa, do ochrony bezpieczeństwa ludzi i porządku publicznego.

źródło: Biuro Prasowe UMWM

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułGTV publikuje kolejne materiały ws. Huntera Bidena
Następny artykuł3942 nowe zakażenia w województwie śląskim. 216 w Dąbrowie Górniczej, 49 Sosnowcu i 10 razy tyle w Katowicach