A A+ A++

“Wspólnoty” – to hasło przewodnie 14. Festiwalu Conrada, największego jesiennego święta literatury w Krakowie. O książkach, ale też o współczesnym świecie oraz tym, co i kto mu zagraża, porozmawiają pisarki, pisarze, poetki, poeci, czytelniczki i czytelnicy oraz wszyscy, którym bliskie jest słowo. Święto literatury zakończy gala wręczenia prestiżowej Nagrody Conrada.

Po okresie pandemii zdominowanym przez spotkania online Festiwal Conrada wraca w pełnej krasie. Spotkania z gośćmi i dyskusje na żywo, Queerowe Lekcje Czytania dla młodzieży, pasmo dla dzieci w Pałacu Potockich, pasmo filmowe w kinie Pod Baranami – tak zapowiada się ostatni tydzień października w Krakowie Mieście Literatury UNESCO. Motyw przewodni 14. edycji imprezy tłumaczy Grzegorz Jankowicz, dyrektor programowy Festiwalu Conrada.

– Hasło tegorocznej edycji skłania do namysłu nad relacjami między jednostką a zbiorowością. Razem z gośćmi z różnych krajów i kręgów kulturowych pomówimy między innymi o tym, jakie wartości, ale też jakie ograniczenia niesie ze sobą przynależność do danej grupy. Profesor Michał Paweł Markowski, dyrektor artystyczny Festiwalu Conrada, dodaje, że podczas festiwalowych spotkań goście będą poszukiwać odpowiedzi na wiele związanych z motywem przewodnim pytań. – Czy wiemy na pewno, czym są wspólnoty i jak działają? Z jakiego powodu powstają i z jakiego powodu znikają? Czy można się ze wspólnoty wypisać? Czy wokół literatury może zawiązać się jakakolwiek wspólnota? Czy powstaje ona wokół autorów, książek, idei, wizji świata, a może tylko z chęci bycia razem, w określonych okolicznościach? – zastanawia się dyrektor.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykuł“Jestem pisiorem”, “Gdyby nie PiS, byłabym szczęśliwa”. Emeryci z Warszawy o trzynastce, czternastce i drożyźnie
Następny artykułGotowi na zmiany klimatu? Dodatek węglowy wstrzymał wymianę pieców