Weronika Falkowska i Katarzyna Piter udowodniły po raz kolejny, że są w dobrej formie podczas turnieju BNP Paribas Warsaw Open. Po meczu z Lidzią Marazawą oraz Alaksandrą Sasnowicz, polska para awansowała do półfinału turnieju.

W ćwierćfinale Falkowska i Piter zmierzyły się z białoruskim duetem Lidzią Marazawą i Alaksandrą Sasnowicz, które w pierwszej rundzie pokonały Nao Hibino oraz Oksanę Kałasznikową. Białorusinkom przyznano czwarte rozstawienie.

Początek meczu nie był zbyt udany dla polskiej pary, która przegrywała 0:3. Jednak po krótkiej przerwie na złapanie oddechu, Falkowska i Piter rozpoczęły efektowny pościg. W kolejnych gemach zdominowały rywalki, zdobywając sześć gemów przy utracie zaledwie jednego. Ostatecznie wygrały pierwszego seta 6:4, zapewniając sobie duży krok w kierunku półfinału.

Ten wynik i spektakularne odwrócenie losów meczu dało polskiej parze jeszcze więcej energii. Na początku drugiego seta to nadal Falkowska i Piter dyktowały warunki gry. Pomimo że nie potwierdziły pierwszego przełamania w gemie serwisowym, po drugim odebranym podaniu Białorusinkom odskoczyły na prowadzenie 4:2.

Mecz był emocjonujący i obfitował w małe zwroty akcji, jednak najważniejsze było zakończenie. Weronika Falkowska i Katarzyna Piter triumfowały z wynikiem 7:5 i mogły sobie pogratulować awansu do półfinału. W kolejnym etapie turnieju polska para zmierzy się z Lindą Noskovą i Xiyu Wang.

Ćwierćfinał

Weronika Falkowska  / Katarzyna Piter – Lidzia Marozawa (4) / Alaksandra Sasnowicz (4) 6:4, 7:5.