A A+ A++

Już wkrótce w naszych ogrodach pojawią się rabaty kwiatów. W ciepłe, słoneczne dni trzeba będzie pamiętać o ich regularnym podlewaniu. Warto wziąć pod uwagę zbiorniki na deszczówkę, które znacznie ułatwią ten proces. Nie tracimy nic na ich zamontowaniu, a możemy zyskać bardzo dużo na zaoszczędzonej wodzie.

Odpowiednia wielkość

Zbiornik na deszczówkę fot. Shutterstock

Parametrem, który liczy się najbardziej jest wielkość. Należy dobrać zbiornik na deszczówkę dostosowany do naszych potrzeb. Ogólnie przyjęto zasadę, że na każde 25 cm kwadratowych powierzchni, z jakiej zbieramy deszczówkę, powinno się magazynować metr sześcienny wody. Zwiększenie tej powierzchni nie przynosi korzyści dla użytkownika, co więcej, może stanowić problem w wypadku obfitych opadów deszczu.

Typy zbiorników na deszczówkę

Rynna na wodę deszczowąRynna na wodę deszczową fot. Shutterstock

Istnieją dwa typy zbiorników na deszczówkę. Zbiorniki naziemnie i zbiorniki podziemne. W obu przypadkach wytworzono je z wysokiej jakości polietylenu. Chodzi o to, żeby tworzywo nie przepuszczało szkodliwych promieni słonecznych, powodujących namnożenie się glonów. Umożliwia to długie przechowywanie wody w zbiorniku.

Należy również pamiętać o tym, że zbiorniki na deszczówkę wyposażone są w kraniki spustowe. Dzięki nim łatwo jest podłączyć urządzenie do węża ogrodowego. Oprócz tego istnieje możliwość umieszczenia w zbiorniku pompy, dzięki której skorzystamy z wody pod ciśnieniem.

Jak zamontować zbiornik na deszczówkę?

Rynna na wodę deszczowąRynna na wodę deszczową fot. Shutterstock

Urządzenia tego typu powinny być podłączone do rynny i stać w zaciemnionych miejscach. Ponadto warto mieć na uwadze, że zbiorniki na deszczówkę są również nierzadko wykonane z innych materiałów. Metal, drewno, terakota – możliwości jest naprawdę wiele. Warto zwrócić uwagę na to, że producenci oferują ozdobne zbiorniki na deszczówkę. Dzięki temu urządzenia są nie tylko funkcjonalne, ale i pełnią funkcje ozdobną.

Najpopularniejsze zbiorniki na wodę do domów jednorodzinnych mają pojemność od stu do nawet pięciuset litrów. Warto pamiętać o odpowiedniej konserwacji sprzętu poza sezonem. Zimą należy dokładnie opróżnić zbiornik, oczyścić go, a następnie uszczelnić. Dzięki temu dłużej pozostanie w dobrym stanie.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułNieekologiczny efekt pamięci o zmarłych
Następny artykułBluzy męskie: najciekawsze wzory i kolory