Iga Świątek nie daje szans rywalkom i tuż przed startem wielkoszlemowego Wimbledonu potwierdza, że przejście na korty trawiaste nie stanowi dla niej żadnego problemu. W turnieju w niemieckim Bad Homburg ma już za sobą trzy zwycięskie starcia. W czwartek uległa jej Rosjanka Anna Blinkowa (39. WTA) 6:3, 6:2.

Iga Świątek rozbawiona pytaniem od dziewczynki trenującej tenis. “Mój Boże, też bym chciała się dowiedzieć”

Z kim Iga Świątek zagra o finał w Bad Homburg? Znamy rywalkę i godzinę rozpoczęcia

Wcześniej na drodze Polki stawały także Tatjana Maria (58. WTA) oraz Jil Teichmann (129. WTA). Jedynie Niemka była w stanie urwać raszyniance seta. Od drugiej rundy Świątek jest zabójczo skuteczna.  Teichmann pokonała w godzinę i 20 minut, a Blinkową w siedem minut krócej

Kamil Majchrzak

Tym samym pierwsza rakieta świata błyskawicznie zameldowała się w półfinale. Ten zostanie rozegrany już w piątek. Naprzeciwko Świątek stanie tym razem niecałe trzy lata od niej starsza Włoszka Lucia Bronzetti (65. WTA). Dla naszej zawodniczki będzie to nowe doświadczenie, ponieważ obie panie jak dotąd nie miały okazji rywalizować w oficjalnym meczu.

Iga Świątek i Caroline Wozniacki

W drodze do półfinału Bronzetti również straciła tylko jednego seta. W drugiej rundzie ugrała go Egipcjanka Mayar Sherif (31. WTA). Wcześniej tenisistka z Italii ograła Austriaczkę Julię Grabher (54. WTA), a w ćwierćfinale niespodziewanie rozprawiła się z Warwarą Graczową 6:4, 6:3, świeżo upieczoną reprezentantką Francji (wcześniej startowała jako Rosjanka).

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl.

Mecz Iga Świątek – Lucia Bronzetti odbędzie się już w ten piątek 30 czerwca na korcie centralnym w Bad Homburg. Panie wyjdą na kort jako drugie w sesji, która rusza o 12:00, a zatem po godzinie 14:30. Zanim to nastąpi, na tym samym korcie zostanie rozegrany półfinał debla między parą Ingrid Neel – Fang-Hsien Wu a Lidią Morozową i Ingrid Gamarrą Martins.