Anett Kontaveit (8. WTA) to największa rewelacja ostatnich tygodni w światowym tenisie. W ostatnich miesiącach zawodniczka wygrała cztery turnieje WTA – w Cleveland, Ostrawie, Moskwie oraz Cluj. Świetny finisz sezonu pozwolił jej na wyprzedzenie Ons Jabeur w rankingu WTA Race i kwalifikację do WTA Finals w Guadalajarze.

“Nie można wykluczyć, że Iga Świątek wygra turniej Masters”

Koncert Kontaveit trwa. Pewne zwycięstwo z Krejcikovą i awans do półfinału WTA Finals

W prestiżowym turnieju Estonka również prezentuje się fantastycznie. W meczu otwierającym turniej w Meksyku nie dała szans rozstawionej z numerem drugim Czeszce Barborze Krejcikovej, wygrywając w dwóch setach 6:3, 6:4. W piątek Kontaveit rozbiła kolejną zawodniczkę zza naszej południowej granicy Karolinę Pliskovą 6:4, 6:0, dzięki czemu zapewniła sobie awans do półfinału turnieju.

Grecy reagują na dramat Igi Świątek. “Oczywiste i widoczne”

W pierwszym secie spotkanie było wyrównane, choć Kontaveit sprawiała pewne problemy Pliskovej przy jej gemach serwisowych, zaś swoje wygrywała zdecydowanie. Ostatecznie przełamanie przyszło dopiero w 10. gemie. Czeszka prowadziła w nim 30-0, ale Estonka wygrała pięć punktów z rzędu. Pierwszy set zwieńczyła pięknym returnem, a akcję zakończyła smeczem. W drugim secie Estonka wykorzystała problemy słabnącej Pliskovej i pewnie wygrała 6:0, przełamując ją trzykrotnie.

Więcej treści sportowych znajdziesz na Gazeta.pl!

Kontaveit była zdecydowanie lepsza w każdym aspekcie gry. Estonka zaserwowała sześć asów przy czterech słynącej ze świetnego serwisu Pliskovej. To właśnie słaby serwis był jedną z przyczyn tak zdecydowanej porażki Czeszki. Estonka zagrała 20 kończących zagrań i 16 niewymuszonych błędów przy 18 Czeszki. Pliskova zaliczyła zaledwie dziewięć wygrywających piłek.

Hubert Hurkacz i Novak DjokovićDjoković pod wrażeniem Hurkacza. “Swoim strojem wyznacza trendy”

Kontaveit śrubuje fenomenalną passę

Koncertowa gra Kontaveit nie powinna dziwić, bo Estonka zalicza w tym momencie prawdopodobnie najbardziej imponującą passę w tym sezonie w kobiecym tenisie. Zawodniczka wygrała 28 z 30 ostatnich spotkań (przegrała m.in. z Igą Świątek w US Open) i jest niepokonana od 12 meczów.

W ostatni meczu tej fazy WTA Finals zawodniczka zmierzy się z Gabrine Muguruzą (5. WTA). W drugim meczu grupy B rozegranym w nocy w piątku na sobotę Hiszpanka wygrała z Barborą Krejcikovą 2:6, 6:3, 6:4. Mimo zwycięstwa Muguruza zajmuje trzecie miejsce w grupie, bo w pierwszym spotkaniu przegrała 6:4, 2:6, 6:7 z Karoliną Pliskovą. O kolejności w tabeli decydują mecze bezpośrednie. Spotkanie Muguruza – Kontavaeit, podobnie jak Pliskova – Krejcikova, zostanie rozegrane w niedzielę 14 listopada.