Znamy już trzy z czterech półfinalistek w turnieju WTA 1000 w Madrycie. We wtorek jako pierwsze do tego grona weszły Aryna Sabalenka (2. WTA) i Maria Sakkari (9. WTA). W trzecim meczu ćwierćfinałowym o wejście do tego grona rywalizowały Jessica Pegula (3. WTA) oraz Wieronika Kudiermietowa (13. WTA).

Legia Warszawa rozbije bank dla piłkarza?

Wieronika Kudiermietowa i logo Tatnieftu Problem rywalki Świątek. Musi usunąć logo sponsora przed Wimbledonem

Wieronika Kudiermietowa w półfinale turnieju WTA 1000 w Madrycie

Już pierwsze gemy pokazały, że obie tenisistki będą walczyły o każdą piłkę. Pierwsze trzy podania to od razu trzy przełamania i wynik 2:1 dla Rosjanki. Chwilę później było jednak 3:3 i Pegula serwowała, żeby wyjść wreszcie na prowadzenie. Wtedy jednak wygrała tylko jeden punkt i ponownie Wieronika Kudiermietowa prowadziła w pierwszej partii. Od tamtego momentu nie oddała swojego podania i wygrała całego seta 6:4.

Po pierwszym secie, który trwał 51 minut, wydawało się, że druga partia będzie równie zacięta. Wydarzyło się coś jednak zupełnie innego. Druga parta trwała tylko 22 minuty i została całkowicie zdominowana przez Jessicę Pegulę. Trzecia rakieta rankingu WTA zmiotła rywalkę, wygrywając 6:0. Kudiermietowa w tym czasie wygrała tylko pięć punktów i wydawało się, że po takim wyniku trudno jej będzie mentalnie wrócić do rywalizacji.

Jednak trzeci set był niemalże odbiciem pierwszej partii. Wzajemne przełamania z obu stron, z których lepiej wyszła rosyjska zawodniczka, która w końcówce przełamała Pegulę i wyszła na prowadzenie 4:3. Wtedy utrzymała swój serwis i spokojnie dograła seta i zarazem mecz, który ostatecznie wygrała 6:4, 0:6, 6:4.

Co było najbardziej niezwykłe w tym meczu, to liczba wygranych punktów. Pegula wygrała ich w sumie 83, a Kudiermietowa 75. To oczywiście konsekwencja jednostronnego drugiego seta, ale dalej rzadko spotyka się sytuacje, gdy mecz wygrywa ktoś, kto w sumie zdobył mniej punktów w całym meczu.

Więcej takich informacji znajdziesz na Gazeta.pl

#Turniej WTA BNP Paribas Poland Open Ekspert bezlitośnie ocenił grę Hurkacza. Kreśli smutny scenariusz. “Nie będzie w stanie”

Wieronika Kudiermietowa może być potencjalną rywalką Igi Świątek (1. WTA) w półfinale, jeśli tylko Polka pokona Petrę Martić (33. WTA). Dotychczas Świątek z Rosjanką grała trzy razy i za każdym razem wygrywała. Jej mecz z chorwacką tenisistką w ćwierćfinale turnieju w Madrycie rozpocznie się o 20:00. Relacja na Sport.pl i w aplikacji Sport.pl LIVE.