Czwarte zwycięstwo w czwartej w tym sezonie konfrontacji z Marmą Ciarko STS Sanok odnieśli hokeiści Re-Plast Unii. Losy pojedynku rozstrzygnęły się na początku trzeciej tercji.

W dzisiejszym meczu w Sanoku bramki Re-Plast Unii ponownie strzegł Robert Kowalówka, który zastępował zmagającego się z problemami żołądkowymi Linusa Lundina. Trener Nik Zupancić dokonał też małych korekt w poszczególnych formacjach.

Właśnie gracze ostatniego, czwartego ataku otworzyli wynik spotkania. Efektownym uderzeniem w „okienko” Dominka Salamę pokonał Jan Sołtys. Można się zatem było spodziewać kolejnych goli dla gości, ale wynik już do końca pierwszej tercji nie uległ zmianie.

Mało tego. W 30 minucie sanoczanie niespodziewanie doprowadzili do wyrównania. Lot krążka po strzale Dawida Musioła skutecznie zmienił Mark Viitanen. Niespełna 2 minuty później za sprawą kapitana, Krystiana Dziubińskiego oświęcimianie odzyskali prowadzenie.

Wszystko definitywnie rozstrzygnęło się na początku ostatnich 20 minut. Najpierw Krystian Dziubiński trącił „gumę” po strzale Romana Diukowa, a później goście podczas gry w osłabieniu wyprowadzili zabójczą kontrę. W ostatniej minucie końcowy rezultat ustalili jeszcze Daniel Olsson Trkulja i Krystian Dziubiński, który skompletował hat-tricka.

W innych meczach XXXV kolejki THL:

KH Energa Toruń – GKS Tychy 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)

JKH GKS Jastrzębie – Comarch Cracovia 2:1 po karnych (1:0, 0:0, 0:0, 0:0 dogrywka, 3:1 w rzutach karnych)

Pauzowało: PZU Podhale Nowy Targ

Marma Ciarko STS Sanok – Re-Plast Unia Oświęcim 1:6 (0:1, 1:1, 0:4)

Bramki: 0:1 Sołtys (Krzemień, Prusak) 7.29, 1:1 Viitanen (Musioł, Ceder) 29.45, 1:2 Dziubiński (Ahopelto, Wanat) 31.39, 1:3 Dziubiński (Diukow) 45.07, 1:4 Ahopelto (Karjalainen) 49.10, 1:5 Olsson Trkulja (Denyskin, Kaleinikovas) 59.04, 1:6 Dziubiński (Denyskin, Ackered) 59.36.

Sędziowali: Paweł Breske, Paweł Kosidło (główni), Wiktor Zień, Wojciech Czech (liniowi). Kary: 14 i 12 minut. Widzów: 800.

Re-Plast Unia: R. Kowalówka – Diukow, Jakobsons, S. Kowalówka, Dziubiński, Wanat – Valtola, Uimonen, Ahopelto, Heikkinen, Karjalainen – Bezuska, Ackered, Denyskin, Olsson Trkulja, Kaleinikovas – Noworyta, Prusak, Krzemień, Sołtys. Trener: Nik Zupancić.