Piłkarze Noteci Łabiszyn nie stwarzali większego zagrożenia pod bramką Pogoni Mogilno. Pogoniści grali za to nieskutecznie i mało dokładnie. Szwankowało to ostatnie decydujące podanie.

W 4. kolejce spotkań IV ligi  Pogoń Mogilno podejmowała na własnym boisku Noteć Łabiszyn. W poprzednim sezonie pogoniści przegrali w Łabiszynie 1:3, a w Mogilnie na wiosnę wygrali 5:2. Mecz rozpoczął się o 15.00, w upale ponad 30 stopni. Można było się spodziewać, że z upływem gry piłkarze będą coraz bardzie zmęczeni, coraz mnie dokładni w swoich akcjach i kto szybciej rozstrzygnie spotkanie na swoją korzyść, może korzystny wynik dowieść do końca spotkania.

W I połowie goście z Łabiszyna nie stworzyli żadnej konkretnej sytuacji pod bramką gospodarzy. Za to Pogoń przeprowadziła wiele akcji, ale kończyły się one za każdym razem tak samo. Wejście skrzydłem w pole karne i ostre dośrodkowanie nie trafiało do adresata. Kluczem było ostatnie podanie, które albo przelatywało nad polem karnym, albo było to wycofanie piłki na 16 metr, gdzie nie było zawodników z Mogilna. Raz tylko Wiktor Mrówczyński miał po takiej akcji setkę, ale przeniósł piłkę nad poprzeczką. Poza tym znakomity strzał z dystansu oddał w okienko bramki Noteci Norbert Rościszewski, ale bramkarz z Łabiszyna pięknie strzał obronił.

Po tym zamieszaniu na polu karnym “Noteci” Łabiszyn, zasłonięty na zdjęciu Wiktor Mrówczyński w 40 min zdobył gola   fot. Marek Holak

Gol dla Pogoni padł w 40 minucie, gdy w zamieszaniu podbramkowym Wiktor Mrówczyński umieścił piłkę w siatce. Goście wyrównali w 45 minucie, po strzale z rzutu karnego gola zdobył Mateusz Krajewski.

Druga połowa wyglądała podobnie jak pierwsza. Noteć nie stwarzała sytuacji bramkowych, zaś Pogoń uderzała głową w mur. Miała przewagę, ale niewiele z niej wynikało. Gola na wagę zwycięstwa pogoniści zdobyli w 89 minucie po strzale z najbliższej odległości Adama Kozłowskiego.

Pogoń Mogilno: Paweł Mroziński, Kacper Lewandowski, Antoni Nowaczyk (80 min Mateusz Zieliński), Antoni Krajnyk, Filip Jagielski, Norbert Rościszewski, Mateusz Rościszewski, Marcin Kaliski (93 min Mateusz Drzazgowski, Krzysztof Chojnacki (80 min Mateusz Zimny), Piotr Mroziński (71 min Adam Kozłowski), Wiktor Mrówczyński (93 min Jakub Pęziak), trenerzy: Karol Kaźmierczak i Robert Łuczak.

Pozostałe wyniki 4, kolejki: Lider Włocławek – Sparta Brodnica 1:5, Wda Świecie – Łokietek Brześć Kujawski 4:1, Kujawianka Izbica Kujawska – Polonia Bydgoszcz 3:1, Cuiavia Inowrocław – Unia Wąbrzeźno 3:0, Chemik Bydgoszcz – Chełminianka Chełmno 7:0, Pomorzanin Serock – Start Pruszcz 1:1, Lech Rypin – Pomorzanin Toruń 2:1. Mecz Tłuchowia Tłuchowo – Orlęta Aleksandrów Kujawski zostanie rozegrany w niedzielę 20 sierpnia.