Bodaj najbardziej nieobliczalny zespół polskiej ekstraligi przyjechał dziś do Oświęcimia. Dotychczasowy bilans pojedynków Re-Plast Unii z JKH GKS Jastrzębie przemawiał za drużyną prowadzoną przez Roberta Kalabera.

JKH GKS Jastrzębie to wyjątkowo niewygodny rywal dla Re-Plast Unii. Potwierdziło to dzisiejsze spotkanie w hali lodowej przy Chemików. Goście zgarnęli pełną pulę, pokonując biało-niebieskich podobnie jak to było przed tygodniem na „Jastorze”. Porażka oświęcimian przy jednoczesnym zwycięstwie tyszan sprawia, że walka o pozycję wicelidera znowu nabiera rumieńców.

Pierwsza tercja należała do jastrzębian, którzy swoją przewagę potwierdzili trafieniem Filipa Starzyńskiego. Na początku drugiej odsłony podczas gry w liczebnej przewadze wyrównał Kalle Valtola, ale zaledwie 12 sekund później jastrzębianie odzyskali prowadzenie. Sytuacja powtórzyła się 3 minuty później, bo na wyrównującego gola Joonasa Uimonena błyskawicznie odpowiedzieli gracze JKH GKS.

Jeszcze przed drugą przerwą goście wyprowadzili dwa kolejne ciosy, stawiając gospodarzy w trudnej sytuacji przed ostatnimi 20 minutami. Kiedy w 42 minucie Patryk Wajda strzelił gola na 2:5 dla JKH GKS wszystkie „karty w ręku” mieli już podopieczni Roberta Kalabera. Taką przewagę trudno już było zniwelować.

Ostatecznie jastrzębianie wygrali dziś w Oświęcimiu 2:6.

W pozostałych meczach XXXIV kolejki THL:

PZU Podhale Nowy Targ – Zagłębie Sosnowiec 1:2 po rzutach karnych (0:0, 1:0, 0:1, 0:0 dogrywka, 1:2 karne)

GKS Tychy – Marma Ciarko STS Sanok 4:1 (0:0, 3:0, 1:1)

GKS Katowice – KH Energa Toruń 4:3 (0:1, 2:1, 2:1)

Pauzowała: Comarch Cracovia

Re-Plast Unia Oświęcim – JKH GKS Jastrzębie 2:6 (0:1, 2:3, 0:2)

Bramki: 0:1 Starzyński (Hamilton) 5, 1:1 Valtola (Karjalainen, Heikkinen) 23, 1:2 Górny (Izacky, Hamilton) 24, 2:2 Uimonen (Denyskin, Krzemień) 27, 2:3 Martiska (Kolusz) 28, 2:4 Kolusz (Ford) 35, 2:5 Wajda (Izacky) 42, 2:6 Ford (Kolusz, Paś) 51.

Sędziowali: Marcin Polak, Bartosz Kaczmarek (główni), Sebastian Iwaniak, Andrzej Nenko (liniowi). Kary: 4 i 6 minut. Widzów: 1.700.

Re-Plast Unia: R. Kowalówka (51. Płonka) – Ackered, Jakobsons, Krzemień, Olsson Trkulja, Sadłocha – Valtola, Uimonen, Ahopelto, Heikkinen, Karjalainen – Bezuska, Diukow, Denyskin, Dziubiński, Kaleinikovas – Noworyta, Sołtys, Prusak, Wanat, S. Kowalówka.
Trener: Nik Zupancić.